akhgar
10 بهمن 1401 - 16:11

پررنگ کردن نقش مردمی و فراگیری رویدادهای دهه فجر در اصفهان

اصفهان-رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در استان اصفهان گفت:فراگیری و مردمی بودن در همه برنامه های دهه فجر اصفهان در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا رضایی ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه با محوریت بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در استان اصفهان، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب جهان و به تعبیر رهبر معظم انقلاب پایان تحقیر ملت ایران است.

وی افزود: نتیجه این انقلاب در واقع عزت و بالندگی مردم بوده که به شاکله طاغوت در کشور ما پایان داد و در اصل حاکمیت دینی و مردم سالاری را استقرار و استمرار داد.

معرفی همه دستاوردهای انقلاب

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در استان اصفهان خاطر نشان کرد: دستاوردهای نظام و انقلاب باید به طور کامل و در همه ابعاد به خصوص برای جوانان و نوجوانان معرفی شود و اگر فقط به برخی دستاوردها بپردازیم ظلم به انقلاب کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در واقع دستانی در تلاش هستند تا این دستاوردهای انقلاب را کمرنگ جلوه دهد و به همین منظور باید در مسیر جهاد تبیین قدم محکمی برداشت.

پررنگ کردن نقش مردمی و فراگیری رویدادهای دهه فجر

رضایی در خصوص برنامه‌های ستاد دهه فجر در استان اصفهان گفت: در همه برنامه‌ها باید فراگیری را مد نظر قرار داد، به عبارتی باید در همه شهرها و روستاها، ارگان‌ها، دستگاه‌ها، مراکز آموزشی و تولیدی و… ستاد گرامیداشت دهه فجر برپاشود.

وی معتقد است که باید نقش تشکل‌های مردمی را در اجرای رویدادها پررنگ کرد تا این ویژگی برای همه رویدادها سنجاق شود و حتی تشکل‌های مذهبی، فرهنگی اجتماعی و ورزشی در این ایام پای میدان بیایند.

برگزاری بیش از ۲ هزار برنامه در استان اصفهان

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در استان اصفهان خاطر نشان کرد: از دیگر مولفه‌هایی که باید در نظر گرفت، امیدآفرینی است تا این مهم در رویدادها جلوه‌گری کند و از این طریق با سیاه‌نمایی دشمن مقابله کرد.

وی با بیان اینکه در کنار این برنامه‌ها به ارائه خدمات به اقشار مختلف نیز توجه شده است، گفت: بیش از ۲ هزار برنامه در استان برگزار خواهد شد که ویژه برنامه سالروز ورود امام خمینی (ره) در گلستان شهدا برگزار می‌شود و به طور همزمان زنگ انقلاب در مدارس استان و به صورت ویژه در ۵٠ مدرسه نواخته خواهد شد.

رضایی حرکت تیم‌های ورزشی در رشته‌های مختلف، از مبدا یادواره شهدای گمنام به سمت گلستان شهدا، اجرای اردوهای پیشرفت در کارخانه‌های مختلف که مولود انقلاب اسلامی هستند را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و گفت: تجلیل از خانواده شهدا، بانوان فعال انقلابی، نور افشانی، فضاسازی شهری، میهمانی لاله‌ها از جمله این رویدادهاست.

نمایش دستاوردهای فناوری در جریان دهه فجر

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در استان اصفهان افزود: اصفهان ۲۱۷ شهید را در ماه‌های منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی تقدیم کرده که ویژه برنامه‌ای با محوریت این شهدا برگزار خواهد شد. از سویی دیگر ۸۰ مسجد محور رویدادهای مذهبی این ایام هستند. اردوهای راهیان پیشرفت، برنامه پیشگامان انقلاب، صنعت، علم، رویدادهای محله محور در دستور کار قرار دارد.

وی یادآور شد: امسال در نظر داریم تا به ارائه محصولات و دستاوردهای با فناوری برتر نمایش داده شود و غرفه‌هایی برپا خواهند شد؛ همچنین علاوه بر این موارد برنامه‌های پرشماری در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری، دانش آموزی و… اجرا می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008146