akhgar
18 بهمن 1401 - 20:35

بهره‌برداری از ۱۸پروژه در هیر اردبیل

فرماندار اردبیل گفت: به مناسبت دهه فجر ۱۸ پروژه بخش هیر شهرستان اردبیل با اعتبار ۶۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیدمحمد اعتماد اعجازی امروز در آیین افتتاح پروژه‌های بخش هیر شهرستان اردبیل، ضمن گرامیداشت دهه فجر و شهدای والامقام انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: به مناسبت دهه فجر ۱۸ پروژه بخش هیر شهرستان اردبیل با اعتبار ۶۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. 

 وی افزود: این پروژه‌ها در بخش‌های عمرانی، آسفالت راه‌ها و معابر، اجرای طرح هادی معابر، ساماندهی جاده‌ها و طرح‌های ورزشی و فرهنگی و اقتصادی است که در شهر هیر و روستاهای آن به بهره‌برداری رسید.

فرماندار اردبیل بیان کرد: عمران، آبادانی و رونق اقتصادی در شهرستان اولویت اساسی است و به مناسبت دهه فجر در یکی ازروستاهای محروم هیر کارگاه تولیدی راه‌اندازی شد که این کارگاه ظرفیت صادرات به استان‌های همجوار را داشته و برای ۸ نفر هم اشتغال ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی برخی پروژه‌ها هم در بخش هیر آغاز شده و تکمیل این پروژه‌ها با جدیت پیگیری می‌شود.

اعتماد اعجازی بیان کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی باید برای نسل امروزی به‌ویژه جوانان و نوجوانان تبیین شود و در این زمینه دستگاه‌های مربوطه باید پیشگام باشند.

وی تشریح کرد: به مناسبت دهه فجر ۸ پروژه جهاد کشاورزی نیز شهرستان اردبیل به بهره برداری رسید که برای این پروژه ها ۵۹۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

فرماندار اردبیل ادامه داد: این پروژه‌ها در بخش‌های سد، سردخانه و انبار سرد، بسته‌بندی و سورتینگ سیب زمینی و پرواربندی بره و دامداری است که با راه‌اندازی این پروژه‌ها برای ۳۴ نفر در شهرستان اشتغال ایجاد شد.

وی تاکید کرد: عملیات اجرایی چند پروژه جهاد کشاورزی هم در شهرستان شروع شده و با تامین اعتبارات و تسهیل عملیات اجرایی، این پروژه‌ها تکمیل می‌شود.

اعتماد اعجازی از اجرای طرح کشت قراردادی در شهرستان خبر داد و اضافه کرد: روند صدور سند تک برگی اراضی کشاورزان نیز با همکاری کشاورزان و دستگاه های مربوطه شتاب گرفته است.

وی گفت: به مناسبت دهه فجر ۳۴ پروژه بخش مرکزی شهرستان اردبیل با اعتبار ۷۸۱ میلیون ریال در روستای خیارک  به بهره‌برداری رسید.

پایان پیام/3727/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1026075