akhgar
10 بهمن 1401 - 13:18

نظارت بر کشتارگاه های دام ایلام تشدید شود

ایلام-معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام گفت: نظارت بر کشتارگاه های دام ایلام باید تشدید شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سبحان حسنی ظهر امروز دوشنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، مهمترین هدف این کارگروه را ارتقا حوزه سلامت مردم در بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: در هر نشست باید تمامی مدیران دستگاه‌های عضو کارگروه اقدامات و عملکردهای خود را ارائه دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید رعایت بهداشت در کشتارگاه‌های دام استان گفت: سلامت مردم خط قرمز هم مسئولان است و نظارت بر کشتارگاه‌های مجاز باید تشدید شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام اضافه کرد: کنترل و نظارت‌های مستمر و دوره‌ای بر ذبح‌های روزانه دام توسط دامپزشکی تشدید شود.

وی تصریح کرد: بانک‌ها و ادارات خدمات رسان نیز در راستای ارائه خدمات به جامعه سالمندان توجه و نسبت به مناسب سازی اقدام کنند.

حسنی خواستار حمایت و توجه ویژه دستگاه‌های حمایتی نظیر بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) برای حمایت از سالمندان شد و گفت: در حوزه توانبخشی نیز حمایت از این قشر باید در دستور کار باشد و از نظر دارو و درمان نیز جامعه هدف باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی انسجام در اطلاع رسانی برای خدمات دهی به جامعه هدف (سالمندان) را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: اطلاع رسانی‌ها در این حوزه باید به نحوی باشد که هیچ شخصی از جامعه هدف که نیازمند خدمت بوده از نوع ارایه خدمات به دستگاه‌ها و نهادها به خود بی اطلاع نباشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007544